न्यायाधीश–वकिल घुस प्रकरण : न त कारबाही न उन्मुक्ति नैकाठमाडौं, असाेज ९
जिल्ला अदालत काठमाडौंका न्यायाधीश राजकुमार कोइराला र नेपाल बारका पूर्वकोषाध्यक्ष रुद्र पाखेरेलबीचको घुस लेनदेन अडियो प्रकरणमा छानबिन पूरा भए पनि ‘कारबाही र उन्मुक्ति दिने’ कुनै निर्णय हुन सकेको छैन ।

७ असार २०७९ मा न्यायाधीश कोइराला र अधिववक्ता पोखरेलबीच व्यवसायी इच्छाराज तामाङलाई छुटाउने विषयमा ‘घुस डिल’ अडियो सार्वजनिक भएको थियो । सिभिल सहकारी र सिभिल होम्समा सर्वसाधारणको पैसा हिनामिना गरी जेल परेका तामाङलाई छुटाउने विषयमा दुई जनाबीच घुस डिल भएको हो ।

ठगी मुद्दामा सिभिल सहकारी सञ्चालक व्यवसायी तामाङलाई धरौटीमा छुटाउन २ करोडको घुस डिल गरेको अडियो सार्वजनिक भएको थियो । अडियो सार्वजनिक भएलगतै बार काउन्सिलले स्पष्टीकरण दिन अधिवक्ता पोखरेललाई पत्र काटेको थियो ।

तर, पोखरेल फरार भएपछि बारले थप अनुसन्धान गर्दै ‘तपाईंलाई कारबाही किन नगर्ने ?’ भनी प्रश्नसहितको जबाफ पठाउन भनेको थियो । फरार सूचीमा राखेर सार्जजनिक सूचना जारी गरेपछि पोखरेल आफैं सहभागी भएर बयान दिएका थिए । बयानसँगै अनुसन्धान सकिएको तीन महिना बित्दासमेत बार काउन्सिलले अझैसम्म कुनै निर्णय गर्न सकेको छैन ।

महान्यायाधिवक्ता खम्बबहादुर खाती रहेको बार काउन्सिल अनुशासन समितिमा नेपाल बारका पूर्व अध्यक्ष चण्डेश्वर श्रेष्ठ र रञ्जितभक्त प्रधानांग रहेका छन् । अनुशासन समितिले छानबिन पूरा गरे पनि बैठक बसेर ठोस निर्णय गर्न सकेको छैन । राजधानी दैनिकबाट

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News