गगन थापाले तीन महिनाअघि प्रधानमन्त्रीबारे गरेको भविष्यवाणी मिल्यो !काठमाडौं, कात्तिक २०

हप्तादिनमै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली गत भदौमा स्वास्थ्यउपचार सिंगापुर जाँदा नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापाले ओलीको स्वास्थ्यलाई लिएर चिन्ता र भविष्यवाणी गरेका थिए । उनले प्रधानमन्त्रीलाई ‘बा’ भन्दै आराम गर्न सुझाव दिएका थिए । ‘बा बुढो भएपछि छोराछोरीले काम हैन आराम गर भन्छन् । प्रधानमन्त्री ओली हाम्रो अभिभावक तथा बा हो । यो देशको अभिभावक हो । त्यसैले बा तपाई आराम गर्नुस् । तपाईलाई आरामको जरुरत छ’, थापाले विनम्र अनुरोध गरेका थिए ।

उनले प्रधानमन्त्रीलाई आरामको वातावरण मिलाउन उनलाई बा भन्ने र नभन्ने नेकपाका नेता कार्यकर्तालाई समेत अनुरोध गरेका थिए । राम्रै मनसाय राखेर गगनले यस्तो आग्रह गर्दा नेकपा नेता कार्यकर्ता र स्वयं प्रधानमन्त्री उनीमाथि खनिएका थिए । नेकपा सांसदले गगनको चर्काे आलोचना गरेका थिए भने कार्यकर्ताले गगनको आरामको आग्रहलाई षडयन्त्रका रुपमा अथ्र्याएका थिए ।

तर, अहिले तीन महिना वित्दा अवस्था फेरिएको छ । सबैले प्रधानमन्त्रीलाई आराम सुझाइरहेका छन् । ओलीसँग जेलमा बसेका नेतादेखि नेकपाका नेता कार्यकर्तासम्म आरा मगर्नुपर्ने निष्कर्षमा पुगेका छन् । त्यतिमात्रै होइन बुद्धिजिवीले आराम गरे उपयुक्त हुने सुझाएका छन् । अहिले ओलीको मृगौलाले काम गर्न छोडेको छ । अब नियमित डायलाइसिस गर्नुपर्ने अवस्था आएको छ । अहिलेको अवस्थामा त झन पूर्ण आरोमको अवस्था थियो । जबकी प्रधानमन्त्रीलाई आरामको आवश्यकताको पूर्वानुमान गगनले तीन महिना अघि नै गरेका थिए । जून कुरा अहिले विस्तारै सबैलाई महसुस हुँदै छ ।

थापाले संसदमा ओलीलाई अभिभावकसँग दाँज्दै शालीन ढंगले उपचारका लागि विश्राम दिइनुपर्ने तर्क गरेका थिए । तर, सत्तारुढ सांसदले उनीमाथि राजनीति गर्न खोजेको, अमानवीय अभिव्यक्ति दिएको जस्ता आरोप लगाए, प्रतिवाद गरेका थिए । तर, यतिखेर गगनका तिनै आग्रह सान्दर्भिक भएको ठहरिएका छन् । किनभने, ओलीलाई स्वास्थ्यलाभका लागि विश्राम चाहिएको छ । उपचारका दुई विकल्पमध्ये जुन विकल्प कम जोखिमपूर्ण र दीर्घजीवी हुन्छ, त्यसमै केन्द्रित भएर चिकित्सकले उनलाई विश्राम गर्ने सुझाब दिनु यो वेलाको उत्तरदायी काम हुन सक्छ । ‘देखावटी सक्रियता’ बढाउनु ओलीको स्वास्थ्य र राजनीतिक दुवै दृष्टिले जोखिमपूर्ण हुन सक्छ ।
यद्यपि प्रधानमन्त्री आरामका लागि पद नै छाड्नुपर्छ भन्ने होइन । माथि बसेर अभिभावकको भूमिका उनले चलाउन सक्छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News