पुुसमा टक्सार महोत्सव हुने5भोजपुर, असार २१

भोजपुरको एेतिहासिक ठाउँ टक्सार बजारमा टक्सार महोत्सब हुने भएको छ । अागामी पुस १० गतेबाट १७ गतेसम्म महोत्सब हुन लागेको हो । टक्सार खानी अड्डाको स्थापना भएको दुई सय बर्षको अवसर पारेर दैशतबार्षिकी टक्सार महोत्सव २०७२ हुन लागेको महोत्सव अायोजक प्रचार समितिका संयोजक रमेश शाक्यले बताए ।

टक्सार एेतिहासिक ठाउँ भए पनि अोझेलमा परेको भन्दै दुई सय बर्ष पुगेको अवसर पारेर महोत्सव गर्न लागिएको हो । शाहवंशीय राजा गीवार्णयुद्ध शाहको कार्यकालमा १८७२ मा स्थानीय भीमसेन स्थानको परिसरमा टक्सार खानी अड्डाको स्थापना भएपछि तामाका एक पैसे र दुई पैसे डोली पैसा छापिन थालेको थियो ।

एक हप्ता सम्म चल्ने महोत्सवमा ५० लाख बराबर खर्च हुने अायोजकले बताएका छन् । महोत्सवले रुग्ण रहेको टक्सार बजारको सुधार हुने अायोजकको अाशा छ । टक्सारको इतिहासको प्रचार प्रसार पर्यटकियस्थलको विकास धार्मिक एंव सांस्कृतिक सम्पदाको संरक्षण संवर्दन गर्नका लागि महोत्सम अायोजना गरिएको महोत्सव मूल अायोजक समाराेहका संयोजक गणेश बज्रचार्यले बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News