पूर्वी उत्तरी मोरङका खोला दोहन रोक्न सांसद् घिमिरे र साम्बाको माग (भिडियो सहित)विराटनगर, जेठ २९

प्रदेश १ प्रदेशसभाका सांसदले प्राकृतिक स्रोतको अस्वभाविक उत्खनन् र दोहन रोक्न प्रदेश सरकारसँग माग गरेका छन्।  प्रदेशसभाको बुधबार बसेको बैठकको शून्य समयमा बोल्दै मोरङ क्षेत्र नं. २ का प्रदेशसभा सांसद उपेन्द्र घिमिरे र कुलप्रसाद साम्बा (कुशल) ले खोलाजन्य वस्तुको अवैध निकासी र तस्करी बढेको भन्दै प्रदेश सरकारले राजस्व मात्रै उठाएर नपुग्ने बताउनुभयो ।

सांसद् घिमिरेले प्रदेश सरकारले आवश्यक अनुगमन गरेर उत्खनन् र दोहन रोक्नुपर्ने बताउँदै आगामी आर्थिक वर्षमा लेटाङ, बेलबारीको चिसाङ खोला र केराबारीको खदम खोलाबाट खोलाजन्य वस्तु निकासीमा रोक लगाउनुपर्ने माग गर्नुभयो ।

सांसद कूलप्रसाद साम्बाले मोरङको पूर्वउत्तर क्षेत्र ढुंगा, बालुवा, वन र सुन तस्करीको हब बन्दै जाँदा सरकार रमिते बनेको भन्दै पशुपति शर्माको गीतमा जस्तै लुट भइरहेको दाबी गर्नुभयो । मोरङको पूर्वीउत्तरी क्षेत्र ढुंगा, बालुवा, वन र सुन तस्करीको हब बनेको छ,’ साम्बाले भन्नुभयो, तर, प्रदेश सरकार, संघीय सरकार र स्थानीय सरकार रमिते बनेको छ, मलाई त पशुपति शर्माले ठीकै गाएछन् कि जस्तो लागेको छ, लुट्न सके लुट कान्छा, नेकपाको सरकार लुट्न बनेको हो ?’ ।

सांसद वसन्त बानियाँले मेची नदी नियन्त्रणको काम नहुँदा त्यस खोला आसपासका जनता वर्षा लागेसँगै त्रसित भएको भन्दै उपर्युक्त कदम चाल्न प्रदेश सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । उहाँले भारतले दशगजा क्षेत्रमा सडक कालोपत्रे गरेर बाँध निर्माण गर्दा नेपाली भूमि जलमग्न हुने अवस्था आएको भन्दै सरकारले कुटनीतिक ढंगले समस्याको समाधानमा पहल गर्नुपर्ने, अनुगमन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
सामजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
प्रकाशक / सम्पादक :ध्रुव सुवेदी
     
           
facebook
© 2019 Deshko News