सूर्य नेपाल वेस्टर्न ओपन : सुवास तामाङको अग्रता कायमैपोखरा, चैत १७
१३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद ९साग० को दोहोरो स्वर्ण पदक विजेता सुवास तामाङले बिहीबार पार(६८ हिमालयन गल्फ कोर्समा जारी सूर्य नेपाल गल्फ टुर २०२१(२२ अन्तर्गत पाँचौं प्रतियोगिता सूर्य नेपाल वेस्टर्न ओपनको दोस्रो चरणमा अग्रता कायम राखेका छन् ।

शीर्ष एमेच्योर सुवासले दोस्रो राउण्डमा ३६ होल जम्मा वन अन्डर १३५ को लागि एक ओभर ६९ रन खेले । उनी पेशेवर गल्फर जयराम श्रेष्ठमाथि एक शटको अग्रता लिएर तेस्रो र अन्तिम राउण्डमा प्रवेश गर्नेछन् । जयरामले इभेन(पार १३६ को लागि लगातार दोस्रो बराबर ६८ रन बनाए।

धनबहादुर थापाले एक ओभर ६९ रन खेलेर चार ओभर १४० रन खेले भने चौथो स्थानमा सञ्जय लामा र निरज तामाङले १४१ रन बनाए । सञ्जयले इभेन पार ६८ र निरजले २ ओभर ७० रन खेले । नेपाल नम्बर १ प्रो. भुवन नगरकोटीले दुई ओभर ७० रन खेले र एमेच्योर अजित विक ९७३० सँग छ ओभर १४२ रनमा छैटौं स्थानमा रहे । दिनेश प्रजापति ९७३० १४४ रनमा आठौं, अनुभवी रामे मगर ७५ रनमा झरेर १४५ रनमा नवौंमा खसे । बलभद्र राई ९७२० १४६ अंकमा १०औं स्थानमा रहे ।

नेता सुवासले अगाडिको नाइनमा दुई ओभर ३५ र पछाडिको नाइनमा वन अन्डर ३४ खेले। उनले पहिलो, दोस्रो र छैटौं होलमा बर्डीज विरुद्ध नवौं होलमा ट्रिपल बोगी र तेस्रोमा डबल बोगी भोगे। टर्न पछि, सुवासले १० औं, १३ औं र १७ होलमा बर्डी कार्ड दिए भने उनले १२ औं र १८ औं होलमा सट छोडे ।

जयरामले अगाडिको नाइनमा १ ओभर ३४ र पछाडिको नाइनमा १ अन्डर ३४ रन खेले । उनले पहिलो होलमा डबल बोगी र दोस्रो र पाँचौं होलमा बर्डीज विरुद्ध नवौं होलमा बोगी भोगे । पछाडिको नौमा, जयरामले ११ औं र १५ औं होलमा बर्डीज कार्ड दिए र १२ औं होलमा सट खसाले ।

धनाले ब्याक नाइनमा एक ओभर ३६ खेल्नुअघि सम(पार ३३ मा पालो लिए । उनले पाँचौं होलमा शट खसाले र टर्न लिनु अघि सातौं होलमा बर्डी कार्ड दिए । धनाले १२ औं र १८ औं होलमा १५ औं होलमा बर्डीसँग बोगीको सामना गरे ।

27 ओभर 163 मा लागू गरिएको कटबाट कुल द्दज्ञ पेशेवर र छ एमेच्योरहरू बाँचे । तेस्रो र अन्तिम राउन्डका लागि कट गर्ने अन्य पेशेवरहरूमा रमेश अधिकारी, भुवनकुमार रोक्का, रवि खड्का, भु बहादुर गुरुङ, टंक बहादुर कार्की थिए । शिवराम पौडेल, पशुपति शर्मा, दलबहादुर लामा, भीमसेन चौलागाईं, विनोद तामाङ, बसन्तराज गुरुङ, कृष्णमान राजबाहक र दीपेन्द्र रायमाझी । एमेच्योर खण्डमा सुरेश तामाङ, राजकुमार राई, किरण सुब्बा र जितेन्द्र राई कटबाट बाँचे ।

नेपाल पीजीएले सूर्य नेपाल प्रालिको प्रायोजनमा आयोजना गरेको प्रतियोगितामा कुल ३९ गल्फर, २५ पेशेवर र १४ एमेच्योरको सहभागिता रहेको छ । प्रतियोगिताको नगद रु ७७५,००० रहेको छ । विजेताले रु १ लाख ३५ हजार, उपविजेताले रु ८८ हजार र दोस्रो हुनेले रु ६५ हजार पाउनेछन् । शीर्ष २१ मा रहेका अन्यले पनि नगद पुरस्कारको आफ्नो अंश पाउनेछन् । प्रतियोगिता शनिबार प्रो(एम कार्यक्रम संग समापन हुनेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News