निर्वाचन आचारसंहिता उल्लंघन भए कारबाही गर्ने आयोगको चेतावनीकाठमाडौं, वैशाख २
निर्वाचन आयोगले आचारसंहिताको पालना भए वा नभएको विषयलाई सूक्ष्म निगरानीमा राखेको बताउँदै त्यसको उल्लंघन भए कारबाही गरिने स्पष्ट पारेको छ ।

निर्वाचन आयोगमा बिहीबार आयोजित नियमित पत्रकार सम्मेलनमा आयोगका प्रवक्ता शालिग्राम शर्मा पौडेलले आचारसंहिता उल्लंघनबारे बाहिर आएका विषयलाई आयोगले नोटिसमा राखेको र तीमध्ये केहीलाई आयोगले पत्राचार गरिसकेको र केहीको अध्ययन भइरहेको बताए । उनले भने –‘त्यसका आधारमा आयोगले उहाँहरूसँग बुझ्ने, स्पष्टता खोज्ने र त्यसपछि आवश्यक कारबाहीे गर्नेछ ।’

आयोगले चैत्र २५ गते आचारसंहिता लागु गरेपछि त्यसको अनुगमनका लागि केन्द्र, जिल्ला, क्षेत्र र स्थानीय तहसम्म अनुगमन संयन्त्रलाई परिचालन गरिसकेको छ । संयन्त्रको परिचालनको साथै आचारसंहिताको पालना नगरेकोमा स्पष्टीकरण समेत सोध्न शुरू गरिसकेको आयोगले जनाएको छ ।

अहिलेसम्म आयोगमा ४-५ वटा उजुरी परेको जानकारी दिँदै प्रवक्ता पौडेलले भने– ‘जति उजुरी आएका छन्, त्यसलाई प्रारम्भिक कारबाहीस्वरूप उपत्यकाको हकमा आयोगले र उपत्यकाभन्दा बाहिरका जिल्लाको हकमा सम्बन्धित प्रमुख जिल्ला अधिकारी तथा जिल्ला निर्वाचन अधिकारीले स्पष्टीकरण सोध्ने हो ।

त्यो हामीले गरेका छौं ।’आयोगले आचारसंहिता लागु हुनुभन्दा अगाडि सबै राजनीतिक दललाई ६० बुँदे निर्देशन दिएको थियो । त्यसमा आचारसंहितमा लेखेका कुराका अतिरिक्त निर्वाचन ऐनमा उल्लेख निर्वाचनसम्बन्धी कानुन, निर्वाचन कसुर र सजायसमेत समेटिएको छ । नेपाल समाचारपत्रबाट

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News