कांग्रेस र मधेशबादी दलबीच भागबण्डा, यसरी तोकिदैछ प्रदेश प्रमुख र अस्थायी राजधानीकाठमाडौ, माघ ३
सरकारले आज सातवटै प्रदेशको प्रमुख र अस्थायी राजधानी तोक्नेबारे तयारी गरेको छ । आज विहान बस्न लागेको मन्त्रिपरिषद बैठकले मधेसवादी दुई संघीय समाजवादी फोरम, राष्ट्रिय जनता पार्टी र कांग्रेसको भागबन्डामा सात प्रदेशमा प्रमुख नियुक्त गर्न लागेको हो ।

बालुवाटार स्रोतका अनुसार प्रदेश १, ३, ४ र ६ मा नेपाली कांग्रेसको सिफारिसमा प्रदेश प्रमुख नियुक्त गरिने छ । बाँकी २ र ५ मा मधेशबादी दलको सिफारिशमा प्रदेश प्रमुख नियुक्त हुनेछन्।

स्रोतका अनुसार प्रदेश १ मा गोविन्द सुब्बा, प्रदेश ३ मा अनुराधा कोइराला, प्रदेश ४ मा बाबुराम कुँवर, प्रदेश ६ मा दुर्गाकेशर खनाल र प्रदेश सातमा मोहनराज मल्ललाई प्रदेश प्रमुखमा नियुक्त गर्ने तयारी गरिएको छ ।

यद्यपि, नाममा केही तलमाथि हुन सक्ने बताइएको छ । यस्तै, आजै प्रदेशको अस्थायी राजधानी पनि ताकिने छ । स्रोतका अनुसार सरकारले विराटनगर, जनकपुर, ललितपुर, पोखरा, बुटवल, सुर्खेत र धनगढीलाई अस्थायी मुकाम तोक्ने तयारी गरेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News