पाकिस्तानले चाल्यो कडा कदम, भारतीय उच्चायुक्तलाई देश निकालाएजेन्सी, साउन २२

जम्मू कश्मीरमा भारतीय कदमपछि पाकिस्तानले कडा एक्सन लिएको छ । पाकिस्तानले भारतीय उच्चायुक्तलाई देश निकाला गरेको छ भने व्यापार स्थगन गरेको छ । पाकिस्तानले भारतीय उच्चयुक्तलाई देश निकाला गरेपछि दुई देशबीचको सम्बन्ध थप तनावतिर गएको छ ।

भारतले जम्मू कश्मीरको विशेष हैसियत खोसेपछि पाकिस्तान र चीनले गम्भीर असहमति जनाउँदै आएका थिए । भारतले जम्मू कश्मीरको बिषयमा संयुक्त राष्ट्रसङ्घको सुरक्षा परिषद्‍मा कुरा उठाउने तयारी पनि गरेको छ । तर पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री इमरान खानले जम्मू कश्मीरको विशेष हैसियत खोस्ने भारतको निर्णयविरुद्ध लड्ने चेतावनी दिइसकेका छन् ।

पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री इमरानले भारतको निर्णयले अन्तर्राष्ट्रिय कानुन तोडेको र भारतमा जातको आधारमा हिंसा हुन सक्ने डर रहेको पनि बताएका छन् । भारतले विशेष हैसियत रद्द गरेसँगै उक्त क्षेत्र पूर्ण बन्दको अवस्थामा छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
सिधा सम्पर्क : ९८५२०५२२००
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुव सुबेदी
     
           
facebook
© 2023 Deshko News