कोरोनाका कारण अधिकांश देशमा चीनविराेधी भावना बढ्दैकाठमाडाैँ, चैत्र ५
चीनबाट सुरु भइ महामारीकोको रुपमा बिश्वव्यापी फैलिएको कोरोना भाइरसले धेरै देशहरूमा चीन विरोधी भावनालाई पनि पछिल्लाे समय उकासेको छ। उदाहरणका लागि, पाकिस्तानमा जहाँ हजारौं चिनियाँ ईन्जिनियर र अन्य कामदारहरू चीन-पाकिस्तान आर्थिक कोरिडोर परियोजनाको लागि तैनाद छन्, स्थानीयहरूले चिनियाँ कामदारहरूको स्क्रीनिंगको माग गरिरहेका छन्।

कराचीमा एक अस्थायी अस्पताल स्थापना भइरहेको छ, जुन चीनबाट फर्केका व्यक्तिहरुलाई थार कोल ब्लक प्लान्टमा जान अनुमति दिन्छ। जहाँ करिब ७ सय चिनियाँ कार्यरत छन्।
मध्य एशियाको कजाकिस्तानमा रहँदा, त्यहाँका बासिन्दाहरूले चिनियाँ बिरामीहरूका लागि छुट्याइएको स्थानीय अस्पतालमा ताेडफाेड गरिरहेका छन्। स्पष्टतया, भाइरस फैलँदा, बेइजिंगमा थप कदमहरू चाल्न दबाब बढ्दै जान्छ। चिनियाँ अधिकारीहरू गिरफ्तारीबाट बच्नकाे लागि विभिन्न तरिका अपनाइ रहेका छन्।

बेइजिङले कोरोनाभाइरसको विस्तारलाई कभर गर्न खोजेका पहिलाे प्रयासहरूलाई ध्यान दिँदै, त्यहाँ चिनियाँ अधिकारीहरूले भाइरससँग सम्बन्धित सबै कारकहरूको सम्बन्धमा पारदर्शिता प्रदर्शन गर्न बढी दबाव हुनेछ। यसैबीच चीनले आफ्नो क्षेत्रीय र विश्वव्यापी अडान कायम राख्नका लागि वाणिज्यिक र अप्टिकल जोखिम बिरूद्ध सन्तुलन गर्न अर्थतन्त्रमा पर्याप्त वित्तीय प्रोत्साहनको आवश्यकता पर्छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News