Deshko News
१४ आश्विन २०८०, आइतबार

उत्तरकोरियाविरुद्ध थप प्रतिबन्धको तयारीअमेरिका, जापान र दक्षिण कोरियाबीच छलफल

सोल (एजेन्सी)भदौ ३१

उत्तर कोरियाको पछिल्लो आणविक परीक्षणका विषयमा अमेरिका, जापान र दक्षिण कोरियाको विदेशमन्त्रीबीच छलफल हुने भएको छ ।संयुक्त राष्ट्रसंघको वार्षिक सम्मेलनका अवसरमा अमेरिकाको न्युयोर्कमा आगामी आइतबारका लागि उत्तर कोरियाको पछिल्लो गतिविधिका बारेमा तीन देशका विदेशमन्त्रीबीचको छलफल तय भएको दक्षिण कोरियाले जनाएको छ ।

बैठक उत्तर कोरियामाथि थप प्रतिबन्ध लगाउन संयुक्त राष्ट्रसंघलाई दबाब दिने विषयमा केन्द्रित हुने बताइएको छ ।  गतमार्चमा राष्ट्रसंघको थप प्रतिबन्धको बाबजुद पनि उत्तर कोरियाले आणविक परीक्षणको कार्यलाई निरन्तरता दिएपछि ऊमाथि थप कडा प्रतिबन्धको आवश्यकता रहेको अमेरिका, जापान र दक्षिण कोरियाको ठहर रहेको छ ।
उत्तर कोरियाले गत शुक्रबार अहिले सम्मकै शक्तिशाली परमाणु परीक्षण गरेको थियो ।

प्रकाशित मिति: ३१ भाद्र २०७३, शुक्रबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
सिधा सम्पर्क : ९८५२०५२२००
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुव सुबेदी
     
           
facebook
© 2023 Deshko News