भारतद्वारा महिला सशक्तिकरणका लागि यूएन एजेन्सीलाई ५ लाख डलर सहयोग


 


न्यूयोर्क, जेठ ८
भारतले आफ्नो मूल बजेटको लागि लैङ्गिक समानता र महिला सशक्तिकरणका लागि संयुक्त राष्ट्र संघको एजेन्सी यूएन वुमनलाई ५ लाख अमेरिकी डलर योगदान गरेको छ।

संयुक्त राष्ट्र संघका लागि भारतका स्थायी प्रतिनिधिले ट्वीटरमार्फत भारतले ‘महिलाको नेतृत्वको विकास र लैङ्गिक समानताको हाम्रो मूल्यवान साझेदारीलाई पुन: पुष्टि गरेको’ उल्लेख गरेका छन्। उनले यो सम्बन्धलाई अझ प्रगाढ बनाउन युएन वुमनसँग काम गर्न आतुर रहेको बताए।

‘कार्यकारी निर्देशक सिमा बाहौस @unwomenchief लाई UN वुमनको मूल बजेटमा भारतको ५ लाख अमेरिकी डलरको योगदान हस्तान्तरण गर्न पाउँदा खुसी छु। महिला नेतृत्वको विकास र #लैङ्गिक समानताको लागि हाम्रो मूल्यवान साझेदारीलाई पुन: पुष्टि गर्यो। @UN_Women सँग नजिकबाट काम गर्न तत्पर छौं। हाम्रो साझेदारीलाई अगाडि बढाउनुहोस्,’ तिरुमूर्तिले ट्वीट गरे।

कार्यकारी निर्देशक डा. सिमा बहौस @unwomenchief लाई यूएन वुमनको मूल बजेटमा भारतको ५ लाख डलरको योगदान हस्तान्तरण गर्न पाउँदा खुसी भएको तिरुमूर्तिले बताएका हुन्।

संयुक्त राष्ट्र महिला कार्यकारी निर्देशक सिमा बाहौसले भारतको योगदानको लागि धन्यवाद दिँदै संयुक्त राष्ट्र महिलाहरूको लागि भारतको समर्थन अपरिहार्य भएको बताइन्।

‘@UN_Women को लागि भारतको स्थायी प्रतिनिधि टीएस तिरुमूर्तिसँग उत्पादक छलफल, महिला र किशोरीहरूको अधिकारलाई विश्वव्यापी रूपमा कायम राख्न अपरिहार्य छ। तपाईंको उदार योगदानको लागि धन्यवाद,’ सिमाले ट्विट गरेकी छन्।

प्रकाशित मिति: ८ जेष्ठ २०८०, सोमबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्