आयो खुसीको खबर ! बक्राहा बाढी समाधानका लागि छुट्टै आयोजना संचालनउर्लाबारी, कात्तिक १३

कोसी र बक्राहा नदीको बाढी समस्या समाधानका लागि अलग्गै आयोजना सञ्चालनमा आएको छ । विराटनगर महानगरपालिका–१ भट्टाचौकमा कोसी तथा बक्राहा नदी व्यवस्थापन आयोजना स्थापना गरिएको छ ।

कार्यालयमा तीन इन्जिनियर, तीन सबइन्जिनियरसहित १३ कर्मचारी छन् । बाढी नियन्त्रण गर्न सरकारले वर्षेनी करोडौँ रुपैयाँ खर्च गर्दै आएपनि समस्या समाधान नभएपछि दिगो समाधानका लागि आयोजना सञ्चालनमा ल्याएको प्रमुख ईश्वरीप्रसाद तिवारीले बताउनुभयो । आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा समाचार छ ।

तिवारीका अनुसार आयोजनाले कोसी समस्याबारे विस्तृत अध्ययन मात्र गर्नेछ भने बक्राहा नदीको जलाधार र बहाव क्षेत्रको अवस्था अध्ययन गरेर दिगो व्यवस्थापनका लागि निर्माणको काम पनि गर्नेछ । आयोजनाका अनुसार चालू वर्षमा कोसी नदीका लागि २ करोड २५ लाख र बक्राहा नदीका लागि ८ करोड २ लाख रुपैयाँ मात्र निकासा भएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
सम्पादक : अंकुश कुँवर
     
           
facebook
© 2021 Deshko News