Deshko News
१८ आश्विन २०८०, बिहिबार

स्वास्नी वस्तु होइन, उसलाई इच्छा लागे अरुसँग सेक्स गर्छे, लोग्ने रिसाउनु बेकार (भिडियो सहित)कृषि वैज्ञानिक तथा नयाँ शक्ति पार्टीका नेता मदन राईले पछिल्लो पटक धर्म–यौन र जीवनबारे विश्लेषण गरेका छन् । उनको मतमा सबैभन्दा पुरानो धर्म हिन्दुधर्म नै हो । कान्छो धर्म इस्लाम हो । हिन्दु धर्ममा अनेकन कुराहरु छन् जसले जीवन–यौन र प्रेमबारे व्याख्या गरेका छन् । मदन राईको धारणा निम्नानुसार छः

‘पहिले मानिसहरु अत्यन्त सरल थिए । समाज पनि त्यस्तै थियो । पहिलेका मानिसहरुले समाज कसरी चल्नु पर्छ भनेर त्यो बेलाका जान्नेबुझ्नेहरुले लेखिदिए । लेखेर उनीहरु सिमित समय बाँचे मरिहाले । पछिल्ला मानिसहरुले त्यसलाई धर्मको रुपमा परिभाषित गरे । सरल सामाजिक जीवनलाई उनीहरुले जटिल बनाए ।

राजनीतिकरुण, समूहकरण, जातिकरण, देवत्वकरण गरेर धर्मलाई समस्याको जड बनाइदिए । झुठो वा अर्धसत्य कुरालाई हजार वर्ष सत्य हो, सत्य हो भनेपछि त्यो धर्म हुन्छ । यो कुरा सबै धर्ममा लागू हुन्छ । धर्म भनेको भ्रम हो । प्राचीनकालको केही सत्य र हालको केही असत्यको बीचमा अहिले धर्म अडिएको छ । यो एकदमै ठूले भ्रम हो । जुन देशमा धर्मलाई अति नै मान्छन् ती सबै देश गरिब छन् अमेरिकाबाहेक ।

अमेरिकाको चाहिँ क्रिष्चियन धर्म हो । तर क्रान्तिकारी टाइपको धर्म हो अमेरिकीले मान्ने भनेको । हिन्दु धर्मचाहिँ महिलालाई दोस्रो दर्जामा राख्ने खालेको छ । १६ शताब्दीमा मानिसहरु स्वतन्त्र भए । १८ औं शताब्दीमा समान भए । २० औं र २१ औं शताब्दीमा समानता आयो । वैज्ञानिक हिसाबले धर्म भ्रम हो । हिन्दु धर्मले यौन दूराचार भन्ने गर्छ । बुद्ध धर्मले पनि ‘एक पुरुष एक नारी’ भन्ने गर्छ । तर मुस्लिम धर्मले चार नारीसम्म मान्छ । हिन्दु धर्मले एकपति भन्ने कुरा छ । तर द्रौपदीका पाँच पति थिए । कृष्णका पाँच पत्नी थिए ।

हिन्दुधर्मले महिलालाई एक वस्तुका रुपमा व्याख्या गरेको छ । हिन्दु धर्ममा पनि महिलाको अंग देखिनु हुँदैन भन्ने छ । मुस्लिममा त पूरै कालो पोशाक लगाउनु पर्छ भन्छ । महिला र पुरुष दुवै नांगै जन्मिन्छन् । तर पुरुषले भने छोप्नै पर्दैन । लुगाको आविष्कार त २ हजार वर्षमात्रै अगाडि भएको हो । त्यो बेलादेखि अहिलेसम्मको विकासमा सत्य कुराहरु भ्रम थपिएको छ । त्यसबेला विकसित भएको संस्कृति हो धर्म भनेको । हजार वर्षसम्म झुठलाई सत्या बनाउन खोज्दा त्यो धर्म बन्यो । चारै धर्ममा यौनका मामिलामा विवाद छ । संसारका मानिसहरु आडम्बरी छन् । कुरा एउटा गर्ने, काम अर्को गर्नेहरु धेरै छन् ।

हिन्दुधर्म पुरानो धर्म हो । तर हिन्दुधर्ममा जति विकृति कतै पनि छैन । पौराणिक कालमा वाल्मिकी, व्यासले भन्ने खोजेको कुरा के हो र अहिले के बुझाइयो त्यो महत्वपूर्ण छ । ऋषिमुनीहरुले भन्ने खोजेको कुरामा त हामी गएकै छैनौं । विज्ञानसँग जोडेर हेर्दा ८० प्रतिशत धर्मग्रन्थको कुरा मिल्दैन । वास्तविकता भन्दा पर गएर बुझ्न हुँदैन ।

धर्मले आँखाले देखेको कुरा मात्रै लेखेको छ । केही काल्पिनिकता पनि थपियो । यौनकै कारण समस्या पर्दै गयो । अनि बुद्धको पालामा आएर ‘एक नारी, एक पुरुष’को नीति आयो । एक नारी, एक पुरुष सम्भव चाहिँ होइन । सबैभन्दा ठूलो समस्या भनेको अज्ञानता हो । भोगवादी समाजमा समस्या नै यहि हो । जसले छल गरेर बलात्कार गर्नेहरु भगवानहरुलाई भए पनि सजाय दिनु पर्ने हो । भगवान नै किन नहोस् उनीहरुलाई सजाय दिनु पर्छ । अहिलेको कानुनले सामान्य मान्छेलाई पनि जेल पठाउने खालको छ । बलात्कारीले आजादी पाउने खालको छ ।लोभ र स्वार्थका कारण मानिस समस्यामा फस्छ । मानिसले किन जन्म लियो, म को हो भन्ने ज्ञान शिक्षाले दिनै सकेन ।

ज्ञान पाउने भनेको विज्ञानबाट हो । विज्ञान भनेको प्रकृतिको अध्ययन हो । अहिलेको गरिबी दुःखको कारण नै अज्ञानता हो । प्रेम भनेको यौन हो । यौनबिनाको प्रेम हुँदैन । एकजनासँग मात्रै प्रेम गर भनेको मतलव एकजनासँग मात्रै यौन गर भनेको हो ।

स्वास्नीले लोग्नेलाई छलेर अरुसँग सेक्स गरी भने लोग्ने रिसाउछ । मैले मात्रै गर्न पाउनु पर्छ भनेर रिसाएको त हो नी । त्यो भनेको लोभ हो । यहि हो अज्ञानता हो । प्रकृतिको सिर्जना नै हामी कसैको वस्तु होइन । लोग्नेस्वास्नी सहअस्तित्वमा बस्ने मानिसहरु हुन् । कोही पनि कसैको पेवा होइन । अरुको स्वतन्त्रताको ख्याल राख्नु पर्छ ।’

प्रकाशित मिति: २० माघ २०७५, आइतबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
सिधा सम्पर्क : ९८५२०५२२००
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुव सुबेदी
     
           
facebook
© 2023 Deshko News