सवारी दुर्घटनाको डरलाग्दो अवस्था : दैनिक कति जनाले ज्यान गुमाउँछन् ?काठमाडौं, कात्तिक २०
सवारी दुर्घटना बढ्दै गएको विभिन्न तथ्यांकहरुले देखाएको छ । योसंगै दैनिक अकालमै ज्याउन गुमाउनेको संख्या पनि बढेको छ । सवारी दुर्घटनाका कारण हरेक दिन सात जनाको अकालमै ज्यान जाने गरेको तथ्यांक सार्वजनिक भएको छ । राजधानीमा खबर छ ।

गएको पाँच् वर्षमा सवारी दुर्घटनामा परि करिब १२ हजार यात्रुको अकलमै मृत्यु भएको तथ्यांक छ । गत आर्थिक वर्षमा मात्रै दुई हजार ७८९ जनाले सवारी दुर्घटनामा परि ज्यान गुमाउनुपरेको छ । पाँच वर्षको अवधिमा २१ हजार पाँच जना गम्भीर घाइते भएका छन् भने ४३ हजार २३७ जना साान्य घाइते भएका छन् ।

नेपाल प्रहरीकाअनुसार गत आर्थिक वर्षमा भएका १३ हजार ३६६ सवारी दुर्घटनामध्ये चालकको लापबाहबिाट मात्रै ९ हजार ४१६ दुर्घटना भएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
सामजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
सम्पादक : अंकुश कुँवर
     
           
facebook
© 2020 Deshko News