चीन र रुसमा फेरि बढे कोरोना संक्रमित


 


एजेन्सी, कार्तिक ७
चीन र रुसमा फेरि एकपटक कोरोना संक्रमित बढ्न थालेका छन् । चीनमा शनिबार कुल ३८ नयाँ कोरोना भाइरसका घटनाहरु रिपोर्ट गरिएका छन् भने रुसमा पछिल्लो २४ घण्टामा ३७६७८ नयाँ संक्रमण देखिएका छन्।

जहाँ शनिबार रुसमा भाइरसका कारण १ हजार ७५ जनाको ज्यान गएको छ, जुन महामारीको समयमा एकै दिनमा सबैभन्दा धेरै हो । चीनको राजधानी बेइजिङमा शनिबार जम्मा ९ जना कोरोना संक्रमित थिए, जसलाई ध्यानमा राखी अधिकारीहरुले अनुसन्धान बढाउने र होटलमा बुकिङ प्रतिबन्ध लगाउने कदम चालेका छन्।

बेइजिङमा सङ्क्रमित भेटिएका पाँच व्यक्तिहरू अक्टोबर १२ देखि अक्टोबर १५ सम्म भित्री मङ्गोलिया स्वायत्त क्षेत्र, निङ्जिया हुई स्वायत्त क्षेत्र र साङ्सी प्रान्तको यात्रा गरी अक्टोबर १६ मा बेइजिङ फर्किएका थिए। शहरी स्वास्थ्य आयोगका अनुसार संक्रमित भेटिएका अर्का एक जना संक्रमित व्यक्तिको सम्पर्कमा आएका थिए ।

संक्रमणको मामलामा वृद्धिको पछाडि सांघाई बस्ने एक वृद्ध दम्पती जिम्मेवार छन् , जो सियान सहित धेरै शहरहरु गएका थिए र कोभिड -१९ बाट पीडित थिए। यसपछि अधिकारीहरूले दम्पतीको सम्पर्कमा आएका व्यक्तिहरूको खोजी गर्न थाले।

तीन दिनभित्रै उनीसँग निकट सम्पर्कमा आएका सयौं व्यक्ति पत्ता लागेका थिए भने सँगै यात्रा गरेका पाँच जनामा ​​पनि पछि संक्रमण देखिएको थियो । हङकङको साउथ चाइना मर्निङ पोस्टको समाचार अनुसार यस अवधिमा धेरै सहरमा ठूलो मात्रामा अनुसन्धान गरिएको थियो । जहाँ जहाँ संक्रमित व्यक्ति गएका थिए, त्यहाँ चेकिङ कडा बनाइएको छ ।

प्रकाशित मिति: ७ कार्तिक २०७८, आइतबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्