११२ वर्षपछि बन्ने भयो टाइटनिक-२, जहाजमा २३ सय बढीले यात्रा गर्न पाउने


 


सिड्‌नी । अर्ब ११२ वर्षपछि फेरि इतिहास दोहोरिने भएको छ ।

सन् १९१२ मा डुबेको टाइटानिक जहाजको धर्तीमा फेरि टाइटानिक-२ निर्माण गर्ने तयारी भइरहेको छ ।

अस्ट्रेलियाका अर्बपति तथा पूर्व सांसद क्लाइभ पाल्मरले यसलाई निर्माण गर्ने पूर्ण योजना बनाएका छन् । यसका लागि टेण्डर दिने काम पनि तीब्र गतिमा सुरु भएको छ ।

सीएनएनका अनुसार क्लाइभले टाइटानिक–२ पहिलेको टाइटानिकभन्दा धेरै राम्रो हुने र यात्रुहरूले पूर्ण विलासिताका साथ यात्रा गर्ने मौका पाउने दाबी गरेका छन् ।

विश्वको ७३२औँ धनी व्यक्ति क्लाइभ पाल्मरले यसै साता सिड्नीमा पत्रकार सम्मेलन गरेर उक्त जानकारी दिएका हुन् ।

उनले टाइटानिक– २ बनाउने सपना अझै अधुरै रहेको बताए । अर्को वर्षको सुरुमा जहाज निर्माण सुरु गर्ने योजना छ । तपाईंलाई बताउन दिनुहोस् कि टाइटानिक- २ जहाज परियोजना दुई पटक रद्द गरिएको छ । यद्यपि क्लाइभले अब धेरै पैसाको साथ योजना पहिलेभन्दा सुरक्षित र अधिक यथार्थवादी भएको विश्वास गरेका छन् ।

तपाईंलाई बताउन दिनुहोस् कि टाइटानिक बनाउने कम्पनीको नाम व्हाइट स्टार लाइन थियो । सोही आधारमा क्लाइभले आफ्नो कम्पनीको नाम ब्लू स्टार लाइन राखेका छन् ।

यो जहाज पहिलो टाइटानिक जस्तै तयार हुनेछ । यसमा प्रसिद्ध सिँढीहरू, धुम्रपान कोठा, थिएटर, क्यासिनो, विभिन्न वर्गका मानिसहरूका लागि खानाको व्यवस्था पनि समावेश हुनेछ । यसमा तेस्रो दर्जाका मानिसका लागि क्याफेटेरिया पनि बनाइनेछ । यो जहाज ८३३ फिट लामो र १०५ फिट चौडा हुनेछ । यो ९ डेक जहाजमा ८ सय ३५ क्याबिन हुनेछन् जसमा २ हजार ३ सय ४५ यात्रुले यात्रा गर्न सक्नेछन् ।

जसमा प्रथम श्रेणीका लागि ३८३, द्वितीय श्रेणीका लागि २०१ र तृतीय श्रेणीका लागि २५१ कोठा तयार पारिनेछ । टाइटानिक–२ को पहिलो यात्रा जुन २०२७ मा निर्धारित गरिएको छ । र, यो इङ्गल्याण्डदेखि न्यूयोर्कसम्म चल्नेछ । टाइटानिक– २ मा यात्राको लागि टिकट मूल्यहरू घोषणा गरिएको छैन ।

प्रकाशित मिति: ४ चैत्र २०८०, आइतबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्