चीनको पक्षमा दमदार बोले प्रचण्ड, अमेरिकालाई सिधै काउन्टरकाठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड) फेरि एकपटक उत्तरी छिमेकी चीनको पक्षमा बोलेका छन् । अमेरिकालाई सोझै काउन्टर हुनेगरी प्रचण्ड चीनको पक्षमा बोलेका हुन् ।

प्रचण्डले बोलेको विषय हो चीनमा देखिएको कोरोना भाइरस । जसलाई लिएर अमेरिकाले चीनविरुद्ध नकारात्मक प्रचार गर्ने, विश्वलाई नै आतंकित बनाउने, तीललाई पहाड बनाउने काम गरिरहेको छ । जसमा चीनको विदेश मन्त्रालयले समेत पत्रकार सम्मेलन गरेरै विरोध जनाइसकेको छ । सहयोग गर्नुको साटो अमेरिकाले अफवाह फैलाइरहेको भन्दै चीनले विरोध जनाएको थियो ।

बुधबार प्रचण्डले पोखरामा पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै चीनलाई नरुचाउनेहरुले कोरोनाबारे गलत प्रचार गरेको टिप्पणी गरे । उनको सिधा निशाना अमेरिकातिर थियो । चीनको वुहानबाट फैलिएको कोरोना भाइरसबारे अनावश्यक प्रचार भएको र यथार्थभन्दा बढी अनैतिक हिसाबले गलत प्रचार भइरहेको उनको भनाई थियो । पश्चिमा शक्तिले अनावश्यक प्रचार गरेको चीनको भनाई समर्थन जनाउँदै प्रचण्डले चीनलाई नरुचाउनेहरु उनको विरुद्ध लागेको दाबी गरे ।

भ्रमण वर्षको सुरुआतमै दाँतमा ढुंगा लागेजस्तो भएको बताउँदै प्रचण्डले नेपाल भने त्रसित हुनुपर्ने अवस्था नरहेको, तर सतर्क हुनुपर्ने बताए । ‘कोरोना भाइरस अत्यन्त छिटो फैलिएको र मान्छेहरुको मृत्यु भएको समाचार आएपछिको असर विश्वव्यापी रुपमै परेको छ,’ प्रचण्डले भने, ‘हाम्रा निम्ति खुसीको कुरा के भने नेपालमा एउटा पनि कोरना भाइरसबाट संक्रमित भएको मान्छे छैन ।’

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
सामजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
सम्पादक : अंकुश कुँवर
     
           
facebook
© 2020 Deshko News