प्रदेश १ मा १२ भारतीयसहित कोरोना संक्रमितकाे संख्या २८ पुग्याेविराटनगर, बैशाख ११
प्रदेश १ को विराटनगरस्थित कोशी अस्पताल कोभिड-१९ उपचार केन्द्रको सुरक्षाका लागि बुधबारबाट नेपाली सेना खटाइएको छ। प्रदेशमा मात्र कोरोना पुष्टि हुनेको संख्या २८ पुगेपछि अस्पतालको सुरक्षा जिम्मा सेनालाई दिइएको हो।

उदयपुरमा कोरोना पुष्टि भएका १६ नेपाली र १२ भारतीय नागरिकको उपचार भइरहेको अस्पतालको सुरक्षा जिम्मा पहिलो पटक सेनालाई दिइएको हो।

यस अघि अस्पतालको सुरक्षाका लागि प्रहरी मात्रै परिचालन गरिएको थियो। प्रदेश १ मा दिन प्रतिदिन कोरोना संक्रमितको संख्या बढिरहेका बेला जिल्ला सुरक्षा समिति मोरङको बुधबार बसेको बैठकले अस्पतालको सुरक्षामा सेना पनि खटाउने निर्णय गरेको हो। अब अस्पताल सुरक्षामा सेना र प्रहरीको संयुक्त टोली रहने छ।

मोरङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी मदन भुजेलले कोरोना संक्रमितको उपचार भइरहेको अस्पतालको सुरक्षाका लागि सेना खटाउने विशेष निर्णय भएको जानकारी दिए। उनले विभिन्न घटनाक्रम अनुसार चौतर्फी प्रहरी उपलब्ध गराउनुपर्ने अवस्थामा सहजता प्रदान गर्न अस्पताल सुरक्षामा सेना खटाउनु परेको बताए।

मोरङको थलाहास्थित नेपाली सेनाको सूर्यदल गणका प्रमुख सेनानी रघु पौडेलले अस्पतालको सुरक्षाका लागि सबै ध्यान केन्द्रित गरिने उनलेब ताए। त्यहाँ खटिएका प्रहरीलाई सहयोग गर्दै अस्पतालको सुरक्षालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखिने जानकारी उनले दिए।

प्रदेश १ सरकारले कोरोना संक्रमितको उपचार गर्न विराटनगरमा १० वटा भेन्टिलेटरसहित ५० बेडको कोभिड-१९ उपचार केन्द्र सञ्चालन गरेको छ। प्रदेश १ को उदयपुरमा फेला परेका कोरोना संक्रमितको यही केन्द्रमा उपचार भइरहेको छ। उदयपुरमा २६ पुरुष र २ महिनामा कोरोना देखिएको हो।

अहिलेसम्म प्रदेश १ मा आरडीटी विधिबाट तीन हजार पाँच सय ९२ र पीसीआर विधिबाट ८३२ जनाको कोरोना परीक्षण हुँदा २८ जनामा पुष्टि भएको हो। प्रदेश १ मा मात्र आइसोलेसनमा ३४ जनाको उपचार भइराखेको छ। मुख्यमन्त्री कार्यालयका अनुसार हजार ७० जना क्वारेन्टाइनमा छन्।

उदयपुरको भुल्के बस्तीमा कोरोना भुसको आगो झै सल्किएपछि मंगलबारबाट पुरै जिल्ला सिल गरिएको छ। वैशाख ५ गते एकसाथ १२ मा कोरोना देखिएको उदयपुरमा अहिले संक्रमितको संख्या २८ पुगेको छ। यसले प्रदेश १ मै जोखिम बढाएको विश्लेषण भइरहेका बेला कोरोना अस्पतालको सुरक्षा जिम्मा सेनाले पाएको हो। अन्नपुर्ण पाेष्टबाट

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
सम्पादक : अंकुश कुँवर
     
           
facebook
© 2021 Deshko News