औषधि व्यवस्था विभाग खारेज गरी एफडिए स्थापना गरिनेकाठमाडौं, जेठ २
सरकारले औषधि व्यवस्था विभाग खारेज गरी शक्तिशाली खाद्य तथा औषधि प्राधिकरण (एफडिए) स्थापना हुने भएकाे छ। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक गर्दै औषधि व्यवस्था विभाग खारेज गरी एफडि स्थापना हुने जानकारी दिएकी हुन्।

विभागलाई खारेज गरी स्वायत्त नियमनकारी संस्था खाद्य तथा औषधि प्राधिकरण (एफडिए) स्थापना गर्ने नीति तथा कार्यक्रममा उल्लेख छ।

औषधि, औजार, उपकरणलगायत चिकित्सकीय प्रयोगमा आउने इलेक्ट्रिक डिभाइस, सौन्दर्य संशाधन, खाद्यन्नको गुणस्तर, फुड सप्लिमेन्ट तथा न्युट्रासिकल्स समेतको गुणस्तर जाँच तथा नियम गर्न गर्न एफडिए स्थापना गरिने सरकारले नीति लिएको हो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2021 Deshko News