Deshko News
१६ मंसिर २०८०, शनिबार

ताइवानद्वारा २६ चिनियाँ सैन्य विमान र ७ नौसेना जहाजहरू ट्र्याक


 


एजेन्सी, वैशाख ३०
ताइवानको राष्ट्रिय रक्षा मन्त्रालयले ताइवान वरपर २६ चिनियाँ सैन्य विमान र सात नौसैनिक जहाजहरू ट्र्याक गरेको जनाएको छ। २६ पिपुल्स लिबरेसन आर्मी विमानहरू मध्ये १४ ले देशको वायु रक्षा पहिचान क्षेत्रमा ताइवान स्ट्रेट मध्य रेखा पार गरेको रक्षा मन्त्रालयले जनाएको छ।

सुहकोई सु-३० लडाकु जेटहरूले एडीआईजेडको उत्तर पूर्वी क्षेत्रमा मध्य रेखा पार गरेको र छ वटा शेनयाङ जे-१६ लडाकु जेटहरूले यो क्षेत्रको मध्य र दक्षिणी भागहरूमा पार गरेको जनाइएको छ। यसैबीच दुई चेङ्दु जे-१० जेट लडाकुहरूले ताइवानको पहिचान क्षेत्रको दक्षिण पश्चिम कुनामा मध्य रेखा पार गरेका छन्।

ताइवानले विमान नौसेना जहाजहरू पठायो र पीएलए विमान र जहाजहरू निगरानी गर्न भूमि-आधारित मिसाइलहरू प्रयोग गरेका छन्।

यो महिनासम्म बेइजिङले ताइवान वरिपरि ३७६ सैन्य विमान र ७३ नौसैनिक जहाज पठाएको छ। गत हप्ता क्यालिफोर्नियामा अमेरिकी सदनका सभामुख केभिन म्याककार्थीसँगको राष्ट्रपति साई इङ्ग-वेनको भेटको जवाफमा चीनले हालै अप्रिल ८-१० को बीचमा ताइवानमा तीन दिनमा निर्देशित ठूलो मात्रामा सैन्य अभ्यास गरेको थियो।

प्रकाशित मिति: ३० बैशाख २०८०, शनिबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्