Deshko News
१४ आश्विन २०८०, आइतबार

गठबन्धन भत्काएर देउवालाई रोक्ने एमाले रणनीति, ‘अस्त्र’ बन्यो भरतपुरकाठमाडौं , जेठ २०

नेकपा एमालेले व्यवस्थापिका संसद्को बैठकलाई निरन्तर अवरुद्ध बनाउँदै आइरहेको छ । भरतपुर महानगरपालिका, चितवनमा पुनः मतगणनाको माग गर्दै एमालेले संसद् अवरोध गरे पनि एमालेले यसबाट अन्य स्वार्थपूर्ति गर्ने चाहना राखेको छ ।

एमालेले सदन अवरुद्ध गराएर चितवनको भरतपुर महानगरपालिकामा रोकिएको मतगणना सुचारु गर्न सत्ता पक्ष र निर्वाचन आयोगलाई दबाब दिँदै आएको छ । पुनः मतगणना हुँदा आफ्ना उम्मेदवार देवी ज्ञवाली विजयी बन्ने एमालेको विश्वास छ ।
भरतपुरमा कांग्रेस–माओवादी केन्द्रको आ–आफ्नो स्वार्थमा दुई दलबीच गठबन्धन बनेको एमाले बुझाइ छ । कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाको प्रधानमन्त्री पद सुनिश्चित गर्ने स्वार्थ र प्रधानमन्त्री प्रचण्डको पुत्री रेणु दाहाल विजयी बनाएर संघीय संसद्का लागि सिट सुरक्षित गर्ने स्वार्थ रहेको र त्यसलाई भत्काउनका लागि पुनः मतगणना गर्दा फाइदा पुग्ने एमालेको बुझाइ छ । यसो हुँदा दुई दलबीच दूरी बढ्ने र गठबन्धन ढिलो–चाँडो टुट्ने एमाले विश्वास छ ।

भरतपुरमा आफ्नो पक्षमा परिणाम नआउँदा कांग्रेस–माओवादी गठबन्धनबीच दरार आउने एमाले विश्लेषण छ । यसो गर्दा कांग्रेस सभापति देउवालाई प्रधानमन्त्रीमा रोक्न सकिने एमाले बुझाइ छ । आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा खबर छ ।

प्रकाशित मिति: २० जेष्ठ २०७४, शनिबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
सिधा सम्पर्क : ९८५२०५२२००
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुव सुबेदी
     
           
facebook
© 2023 Deshko News