रामप्रसाद राई स्मृति प्रतिष्ठानले कविता महोत्सव गर्नेकाठमाडौँ, २० माघ
वि.सं. २००७ सालको जनक्रान्तिका मुक्तियोद्धा तथा जननायक रामप्रसाद राईको स्मृतिमा स्थापित रामप्रसाद राई स्मृति प्रतिष्ठानले राईको १०९औँ जन्मजयन्तीका अवसरमा खुल्ला राष्ट्रिय कविता महोत्सव आयोजना गर्ने भएको छ ।

प्रतिष्ठानका सचिव तथा कविता महोत्सव संयोजन समितिका संयोजक शशी लुमुम्बूका अनुसार कवितामार्फत् जननायक राईको व्यक्तित्व, योगदान र कीर्तिलाई उजागर गर्ने उद्देश्यले कविता महोत्सवको आयोजना गर्न लागिएको हो ।

कविता जननायक राईकै विषयमा आधारित हुनु पर्ने र बढीमा एक सय पचास शब्दका गद्य वा पद्य कविता बुझाउन सकिने संयोजक लुमुम्बूले जानकारी दिए ।

फागुन २६ गते काठमाडौँको राष्ट्रिय सभागृहमा आयोजना गरिने कविता महोत्सवमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको प्रमुख आतिथ्य रहने प्रतिष्ठानकी अध्यक्ष तारादेवी राईले बताइन् । राष्ट्रपति प्रतिष्ठानका पूर्व अध्यक्ष समेत हुनुहुन्छ ।

राईका अनुसार महोत्सवमा सहभागी कवितामध्येबाट उत्कृष्ट पाँच कवितालाई पुरस्कृत गरिने छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News