Deshko News
१६ आश्विन २०८०, मंगलबार

पाकिस्तानमा एक हिन्दू नेताको घर बुलडोजरले भत्काइयोएजेन्सी । कट्टरपन्थी इस्लामिक कानूनको समर्थक पाकिस्तानमा एक हिन्दू नेताको घर बुलडोजरले ध्वस्त पारिएको छ। हिन्दू नेताले सामाजिक सञ्जालमार्फत विश्वलाई घटनाको जानकारी दिएका थिए । ती राजनीतिज्ञको नाम लालचन्द्र मल्ही हो । उहाँ पाकिस्तान तहरीक-ए-इन्साफ (पीटीआई) बाट सांसद हुनुहुन्छ।

पाकिस्तान तहरीक-ए-इन्साफ (पीटीआई) पाकिस्तानमा इमरान खानको पार्टी हो। अहिले त्यहाँको सेना र प्रहरीले इमरानका समर्थकहरु विरुद्ध कारबाही गरिरहेका छन् । उमरकोटस्थित हिन्दू नेता लालचन्द्र मल्हीको घरमा पनि बुलडोजर चलेको बताइएको छ । यस घटनाको भिडियो सामाजिक सञ्जालमा सार्वजनिक भएको छ, जसमा प्रहरीको उपस्थितिमा उनको घर बुलडोजरको सहायताले भत्काइरहेको देख्न सकिन्छ ।

यस्ता कदमले हाम्रो लोकतन्त्रलाई कमजोर बनाएको छ । इमरान खानले आफ्नो पार्टीका एक हिन्दू नेताको घर भत्काइएकोमा ट्वीट गर्दै आपत्ति जनाएका छन् । उमरकोटमा रहेको लालचन्द्र मल्हीको घरमा बुलडोजर चलाएको भिडियो रिट्वीट गर्दै इमरानले लेखेका छन्, “म पीपीपी सरकारले उमरकोटमा रहेको लाल मल्हीको पैतृक घर भत्काउने कामको कडा निन्दा गर्दछु।”

यसपछि इमरानले लाल मल्ही तहरीक–ए–इन्साफको अल्पसंख्यक विंगका अध्यक्ष भएको बताए । अर्को ट्विटमा इमरानले लेखेका छन्, ‘पाकिस्तान तहरीक–ए–इन्साफ (पीटीआई)का कार्यकर्ता र नेताहरूलाई पार्टी छाड्न बाध्य पार्न राज्यले अपनाएको प्रक्रियाले हाम्रो लोकतन्त्रलाई मात्र हानि पुर्याएको छैन, राज्य र बीचको नागरिक समझदारीलाई पनि कमजोर बनाएको छ । नागरिकहरूले पनि गम्भीर (अपूरणीय) क्षति बेहोरिरहेका छन्।”

प्रकाशित मिति: १७ असार २०८०, आइतबार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
सिधा सम्पर्क : ९८५२०५२२००
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुव सुबेदी
     
           
facebook
© 2023 Deshko News