आज सहिद माथेमालाई श्रद्धान्जलि दिईदैकाठमाडौँ, माघ १३
नेपालमा प्रजातन्त्र स्थापनाका लागी जीवन बलिदान दिनेहरुको सम्झनामा जारी सहिद सप्ताह अन्तरगत आज सहिद धर्मभक्त माथेमालाई श्रद्धान्जलि दिईदैछ । जहानिय राणा शासनको बिरुद्ध संघर्ष गर्ने क्रममा बि.स. १९९७ मा आजकै दिन माथेमाको झुण्ड्याएर हत्या गरिएको थियो । माथेमाले अमरत्व प्राप्त गरेको सिफलमा आज बिशेष श्रद्धान्जली कार्यक्रम हुदैछ ।

राणा शासनको बिरुद्ध भएको संघर्षमा जिवन बलिदान दिने ज्ञात अज्ञात सहिदहरुको सम्झनामा सहिद सप्ताह दिवश मनाउने गरिन्छ । यहि माघ १६ गते बिभिन्न कार्यक्रम गरी मुदलुकभर सहिद दिवश मनाउने तयारी गरिएको छ । माथेमा सहित शहिद शुक्रराज शास्त्री, ,दशरथ चन्द र गंगालाल श्रेष्ठ लाई पनि राणा शासनकै बेला हत्या गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News