नेप्सेमा ९० अङ्कको गिरावटकाठमाडौँ, माघ १५

यो साता नेप्से परिसूचक पहिलो दिनको तुलनामा ९० दशमलव ७ अङकले घटेर अन्तिम दिन एक हजार ३७५ अङ्कमा पुगेको छ । गत साता नेप्से परिसूचक पहिलो दिनको तुलनामा १५ दशमलव १६ अङ्कले ओरालो लागेको थियो ।

यससाता नेपाल स्टक एक्सचेन्जमा १५५ कम्पनीको कारोबार भएको छ । जसअनुसार १९ हजार ३६० कारोबारबाट रु दुई अर्ब २२ करोड ९७ लाख पाँच हजार बराबरका ६६ लाख ६७ हजार १३० कित्ता सेयर खरिद बिक्री भएका छन् । कारोबार रकम गत साताको भन्दा १९ दशमलव ९४ प्रतिशत बढी हो ।

गत साता १५३ कम्पनीको कारोबार भएको थियो । जसअनुसार १४ हजार ७८५ कारोबारबाट रु एक अर्ब ८५ करोड ९० लाख ३७ हजार बराबरका एक करोड १३ लाख १८ हजार २७० कित्ता सेयर खरिद बिक्री भएका थिए ।

यो साता समुगत परिसूचकमा वाण्ज्यि बैंकको ९४ दशमलव ०२, विकास बैंक ७४ दशमलव ३५, वित्त ४५ दशमलव १२, होटल ९३ दशमलव ८६, जलविद्युत् ८८ दशमलव ०१, बिमा ५७५ दशमलव ७८, उत्पादनमूलक ३५ दशमलव ३५, व्यापारमा शून्य र अन्य समूहको परिसूचकमा १९ दशमलव ७५ अङ्कले गिरावट आएको नेप्सेले उल्लेख गरेको छ ।

‘क’ वर्गका कम्पनीको कारोबार मापन गर्ने सेन्सेटिभ इन्डेक्स पहिलो दिनको तुलनामा १९ दशमलव ७५ अङ्कले घटेर २९८ दशमलव ४८ अङ्कमा आइपुगेको छ ।

यस साता कारोबार रकम (रु ३६ करोड ३० लाख ८० हजार)को आधारमा प्रभु बैंक लिमिटेड संस्थापक अग्रस्थानमा रहेको छ । त्यसैगरी कारोबार भएको सेयर सङ्ख्या (१८ लाख ५६ हजार कित्ता) को आधारमा पनि प्रभु बैंक लिमिटेड संस्थापक अग्रस्थानमा रहेको छ । त्यसैगरी कारोबार सङ्ख्या (१६५० वटा) को आधारमा प्रभु बैंक लिमिटेड नै अग्रस्थानमा रहेको छ ।

यस साता नेपाल स्टक एक्सचेन्जको कारोबार कक्ष नियमित कारोबारका लागि पाँच दिन खुला रह्यो । यस साता पनि ऋण पत्रतर्फ संस्थागत तथा सरकारी ऋणपत्रको कुनै पनि कारोबार भएन ।

यस साता माउण्ट मकालु डेभलपमेन्ट बैंक लिमिटेडको तीन लाख ९० हजार र गुहेश्वरी मर्चेन्ट बैंकिङ एन्ड फाइनान्स लिमिटेड २८ हजार २८९ हकप्रद, सनराइज बैंक लिमिटेडको एक लाख ३२ हजार ५३४ बोनस तथा नविल इक्वीटी फन्डको १२ करोड ५० लाख इकाई कित्ता सेयर सूचीकृत भएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2022 Deshko News