झुप्रोमा बस्दै आएका भुईकटहरेको परिवार नयाँ घरमाउर्लाबारी, मंसिर १२

त्रिपालको छाना लगाएर बनाइएको सानो झुप्रोमा कठिन तरिकाले जीवनयापन गर्दै आएका १० बर्षे बालक टिकाराम धिमाल भुईकटहरेको परिवारलाई नयाँ घरमा सारिएको छ ।

झापाको दमक–२ मा अर्काको जग्गामा त्रिपाल लगाएर कठिन तरिकाले बसोबास गर्दै आएका भुईकटहरेका वुवा रामबहादुर धिमाल, आमा सीता धिमालसहित स–परिवारलाई आज नयाँ घरमा भित्र्याइएको हो । दमक–३ को डिपुमा १० धुर जग्गा खरिद गरी करिब ८ लाख रुपैयाँको लागतमा तीन कोठे पक्की घर निर्माण गरी हस्तान्तरण गरिएको हो ।

उर्लाबारीका समाजसेबी पूर्ण वाइबाको नेतृत्वमा निर्माण गरिएको उक्त घर धिमाल जातिय विकास केन्द्रका केन्द्रीय अध्यक्ष तेजबहादुर धिमालले भुईटहरे निवासको उद्घाटन गर्नुभएको छ ।  गाउँमा जनमन गर्दै जिविकोपार्जन गर्दै आएका धिमाल परिवार घर पाएपछि हर्षित बनेका छन् । भुईकटहरेकी कान्छी बहिनी बबिता, जेठी दिदी पवित्रा धिमाल र माहिली कविता हुन् । पवित्रा कक्षा १० र कविता ८ मा मामाघरमा बसेर पढ्दै आएका थिए । बबिता भने स्कुल गएकी छैनन् ।

भुईकटरे भने उर्लाबारी–७ स्थित बेथेल एजुकेशन एकाडेमीमा अध्ययरत छन् । उनलाई विद्यालयका प्रिन्सिपल दिपक न्यौपानेले निःशुल्क पढ्ने ब्यवस्था मिलाएका हुन् । घर हस्तान्तरण कार्यक्रममा स्थानीय कलाकारहरुले नृत्यसमेत प्रस्तुत गरेका थिए । धिमाल समूदायका अगुवालगायको उपस्थिति रहेको थियो । घर निर्माण समितिका अभियान्ता एबं सचिब विजय धिमालले स्वागत एबं आर्थिक प्रतिवेदन पेश गरेका थिए भने सञ्चार क्लब नेपालका पूर्व अध्यक्ष घनश्याम भण्डारीले कार्यक्रम सञ्चालन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2021 Deshko News