झापामा धान उत्पादन बढ्योझापा, पुस १

झापामा यसवर्ष धान उत्पादनमा वृद्धि भएको छ । समयमै भएको वर्षा र डुवान नभएकाले उत्पादनमा वृद्धि भएको हो । यस वर्ष ७ हजार ५२५ मेट्रिक टन धान उत्पादन बढेकोे जिल्ला कृषि केन्द्रका प्राविधिक सहायक काजीमान प्रधानले बताउनुभयो ।

धान उत्पादन वृद्धिसँगै झापामा धानको उत्पादकत्वमा पनि वृद्धि भएकोे छ । अघिल्लो वर्ष ४ दशमलब ६९ मेट्रिक टन प्रतिहेक्टर धान उत्पादन भएको थियो । यस वर्ष ४ दशमलब ८ मेट्रिक टन प्रतिहेक्टर धान उत्पादन भएको बताइएको छ ।

उन्नत बीउ, आधुनिक प्रविधि, किराको प्रकोप कमीका कारण यस वर्ष उत्पादनमा बढेको हो । झापामा ८७ हजार ५ सय हेक्टर क्षेत्रफलमा धान खेती गर्न उपयुक्त मानिएको छ । जसमा यस वर्ष ८७ हजार ६२ दशमलब ५ हेक्टरमा धान लगाइएकोमा ७ लाख १७ हजार ९ सय मेट्रिक टन उत्पादन भएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
           
सामाजिक संजालमा हामी
सूचना विभाग, दर्ता प्रमाणपत्र नं. ३८६/०७३-७४
सम्पर्क
देशको मिडिया प्रा.लि. काठमाडौँ, नेपाल
इमेलः [email protected]
फोन : ०१-४१०७६६६
           
संस्थापक / प्रधान सम्पादक : ध्रुब सुबेदी
     
           
facebook
© 2021 Deshko News